American Academy of Pediatrics :
http://www.aap.org/

HealthGate :
http://www.healthgate.com

UNICEF :
http://www.unicef.org

Virtual Children’s Hospital :
http://www.vh.org/VCH

  I. Süreli Yayınlar:

 Genel Tıp Dergileri

1. The Lancet: Derginin son sayısının indeksini, orjinal makalelerin abstraklarını ve bazı makalelerin tamamına ulaşmanın mümkün olduğu, ayrıca önceki sayılar için tarama olanağı içeren web sayfası, ilk kullanımda ön koşulu olmayan kayıt işleminin yapılması gerekiyor.

2. The New England Journal of Medicine: Derginin son sayısının indeksi, orjinal makalelerin abstraklarını ve moleküler tıp,asthma ve göğüs kanseri alanında yayınlanan derlemelerin tamamına erişim olanağı tanıyor. Ayrıca arşif içinde tarama olanağı sunuyor.

3. Journal of the American Medical Association: JAMA’daki belirli yayınların tam metnine ücretsiz erişim olanağı.

Genel Pediatri Dergileri

1. Pediatrics: Derginin son sayısının indeksi, daha önceki sayılar içini tarama olanağı, gelecek sayının içeriği hakkında bilgi ve aynı zamanda medline tarama olanağı sunuyor. Ayrıca klasik olarak yazarlar için gerekli şartları içiren ve abone koşullarını belirten bölümleri de bulunmakta.

2. Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine: Belirli yayınların tam metnine erişim olanağı.

  II. Referans Sayfaları:

1. Infomed Top 100 Drug Guide: Listede belirtilen 100 ilaç hakkında referansları ile birlikte indikasyonları, kontra-indikasyonları, ilaç etkileşimleri, dozaj ve farkokinetiğinin sunulduğu kullanımı kolay olan bir referans sayfası.

2. T.C. Sağlık Bakanlığı: Sağlık bakanlığı verilerine ulaşılabilecek, sağlık istatistiklerinin bulunduğu bir internet sayfası.

3. PharmInfoNet: Klinik kullanımda olan ilaçlar hakkında genel bilgiler, jenerik ve ticari isimlere göre arama olanağı.

4. Online Mendelian Inheritance in Man:

  III. Ücretsiz Medline:

1. PubMed: Ücretsiz olarak hızlı çalışan medline tarama sitesi.

2. Healthgate Medline: Bir diğer hızlı çalışan medline tarama sitesi ayrıca; AIDSDRUGS, AIDSLINE, AIDSTRIALS,BIOETHICSLINE, CANCERLIT, HealthSTAR tarama olanaklarınıda sunmakta.

3. Internet Grateful Medline: Ücretsiz Medline servisi ve ayrıca AIDSLINE, AIDSDRUGS, AIDSTRIALS, DIRLINE, HealthSTAR, HISTLINE, HSRPROJ, OLDMEDLINE, PREMEDLINE, SDILINE tarama olanakları.