(09.06.2012)

 

28 Kasım – 02 Aralık 2012 tarihleri arasında Girne Acapulco Hotel Kongre Merkezi’nde 56. Türkiye Milli Pediatri Kongresi, Amerikan Pediatri Akademisi ve 1. Rusya – Türkiye Pediatri Toplantısı müştereken düzenlenecektir.

28 Kasım – 02 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 56. Türkiye Milli Pediatri Kongresi’nin hazırlık çalışmaları için KKTC’de bulunan Türkiye Milli Pediatri Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Enver Hasanoğlu sırasıyla Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu, Başbakan İrsen Küçük’ü, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer’i, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i ve Büyükelçi Halil İbrahim Akça’yı ziyaret etti.

Prof. Dr. Hasanoğlu, kongreye Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve çeşitli Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden uzmanların katılacağını belirtti. Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu Başkanı Doktor Emine Güllüelli kongrenin KKTC pediatrlarına sağlayacağı katkıya değindi. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu konuk heyeti kabulünde Türkiye Milli Pediatri  Derneği’nin  kendisine onursal başkanlık ünvanını layık görmesinin gurur verici olduğunu söyledi ve yapılan çalışmaların destek niteliğinde olacağını belirtti. Başbakan İrsen Küçük ise ülkede yapılan konferansların ülke tanıtımına katkı sağladığını belirttiği konuşmasında, Anavatan Türkiye ve KKTC arasındaki ilişkilerin önemine değindi. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer de Türkiye Milli Pediatri Derneği’nin ülkemiz bilimsel çalışmalarına ve üniversitelerine destek verdiğini söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu - Prof. Dr. Enver Hasanoğlu

 
KKTC Başbakanı İrsen Küçük - Prof. Dr. Enver Hasanoğlu

 
KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer - Prof. Dr. Enver Hasanoğlu

 
KKTC Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Kaşif - Prof. Dr. Enver Hasanoğlu
 
KKTC Türkiye Büyükelçisi Halil İbrahim Akça - Prof. Dr. Enver Hasanoğlu