Sevgili Arkadaşlarım,
    
Türkiye Milli Pediatri Derneği Kocaeli Şubesi’nin 2016-2017 (20. dönem) eğitim etkinlikleri, 24 Kasım 2016 Perşembe akşamı gerçekleştirdiğimiz ilk toplantımızla başladı. "Çocuklarda şişmanlık ve besin bağımlılığı" başlıklı bu toplantımızın konuşmacısı Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Endokrioloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun’du.

2016-2017 döneminin toplantılarını yapacağımız İzmit Luxor Garden Oteli'nde, sunum öncesi ikramlarla açılan toplantımız, sunum ve tartışması ertesinde sona erdi. Toplantımız Kocaeli ve Sakarya’dan katılan 64 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, araştırma görevlisi ve yandal araştırma görevlisi arkadaşımızın katılımıyla gerçekleşti.

Ekte toplantımızdan kareler bulacaksınız.

Bu toplantımız bize, 1995’ten 2016’ya ilimizde uzun bir çalışma birlikteliğimiz olan, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Endokrioloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan, çalışma arkadaşımız Şükrü ile yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu sağlama yanı sıra, besin bağımlılığı konusunu ve sorunun önem, boyut ve tehlikesini kavrama olanağını da verdi. Toplantımızın sonunda, Şükrü’yü bu kez gönlümüzce uğurlayabildik diye düşünüyorum.

Bu toplantımızın konuşmacısı Prof. Dr. Şükrü Hatun arkadaşımıza, katılımcılarımıza, 2016-2017 dönemi toplantılarımızın yapılmasına koşulsuz destek sağlayan Abbott'un Bölge Görevlisi Selçuk Metintaş ve Bölge Müdürü İsmail Soygan’a ve bu dönemdeki diğer toplantılarımızı da yapacağımız İzmit Luxor Garden Oteli’ndeki toplantı sorumlumuz Simge Erdem’e, derneğimiz adına, yürekten teşekkür ediyorum.

Türkiye Milli Pediatri Derneği Kocaeli Şubesi Toplantıları 22 Aralık 2016 Perşembe gününün konuşmacısı olarak da Prof. Dr. Ufuk Beyazova'yı konuk etmenin onurunu yaşayacak. 22 Aralık 2016 Perşembe günü saat 18.30'da İzmit'te Luxor Garden Oteli'nde yeniden sağlıkla bir araya gelmek dileğiyle.

Sevgilerimle...

Prof. Dr. Ayşe Engin Arısoy
Türkiye Milli Pediatri Derneği
Kocaeli Şubesi Başkanı